ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5614 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Novinky

Sophie Ellis-Bextor přijede příští rok do Prahy

0 jsk 26.9.2023

O jejím největším hitu není pochyb, britská popová zpěvačka Sophie Ellis-Bextor ale rozhodně není hvězdičkou, která by se spokojeně vyhřívala ve slávě jednoho songu. Autorka ikonického songu Murder on the Dancefloor letos vydala sedmou studiovou desku Hana, zahrála na hlavní scéně festivalu Glastonbury a album teď přijede premiérově představit do Prahy. Sophie Ellis-Bextor vystoupí v… Continue Reading »

Signal festival rozsvítí galerie

0 jsk 26.9.2023

Jedenáctý ročník Signal Festivalu představí na sedmi pražských místech dosud největší galerijní zónu, kterou připravuje nový kurátorský tým pod vedením audiovizuálního umělce Pavla Mrkuse. Jedinečné instalace se tentokrát zaměří především na zkoumání hranic audiovizuálního a digitálního umění s využitím nových technologií, jako je AR, technika 3D scanningu nebo originální zvukové a světelné systémy. Během čtyř… Continue Reading »

VIDEO: Desátým klipem k novému albu uzavřel David Koller unikátní projekt

0 jsk 26.9.2023

Zpěvák David Koller právě zveřejnil závěrečný videoklip ke svému aktuálnímu albu LP XXIII. Je součástí dlouhodobého konceptu, kdy k postupně v rozmezí dvou let vydávaným singlům zároveň vznikaly v různých produkcích a pod taktovkou několika režisérů videoklipy. Všechny nové písně shrnul Koller do podoby alba, které vyšlo 24. února, některé písně dostaly svou vizuální podobu… Continue Reading »

Už ve středu se v klubu Jazz Dock odehraje finále soutěže Jazzfruit

0 jsk 26.9.2023

Finále čtrnáctého ročníku soutěže Jazzfruit pro mladé jazzové i jazzem inspirované kapely ze střední Evropy se uskuteční již tuto středu 27. září v klubu Jazz Dock od 19.00 hodin. Vítězem letošního ročníku se může stát německá formace Searching for Home (na snímku), polská skupina Ninja Episkopat nebo ostravská písničkářka Nika, která je zároveň vítězkou v… Continue Reading »

Začíná mezinárodní festival Film a architektura

0 jsk 26.9.2023

Dvanáctý ročník festivalu Film a architektura s hlavním tématem Konstrukce bude ve dnech 29. září až 4. října k vidění jak v zavedených kinech, tak na netradičních lokacích devětadvaceti městech po celé České republice a na Slovensku. V rámci více než osmdesáti promítání nabídne téměř čtyřicet krátkých a celovečerních snímků z celého světa. Doprovodný program… Continue Reading »

Třetí ročník Festivalu současného umění Prostějov

0 jsk 25.9.2023

Festival současného umění Prostějov nabídne během čtyř festivalových dní pestrý průřez tvorbou současných českých i zahraničních umělců různých generací. Akce se koná od čtvrtku 5. do neděle 8. října v galerijních i negalerijních prostorách především v centru města Prostějova a budou zde k vidění umělecká díla z oblasti malby, grafiky, fotografie, sochařství, ale i videoartu… Continue Reading »

Nejlepším seriálem je Metoda Markovič: Hojer z dílny Voyo Originál

0 jsk 25.9.2023

Cenu za nejlepší seriál střední a východní Evropy si z mezinárodního festivalu televizní a online seriálové tvorby Serial Killer odnáší původní kriminální série z dílny Voyo Originál Metoda Markovič: Hojer. Líčí dopadení a usvědčení jednoho z nejděsivějších vrahů normalizačního Československa Ladislava Hojera legendou pražského prvního oddělení Jiřím Markovičem. Seriál byl jediným tuzemským projektem v prestižní… Continue Reading »

Slza vydala nové album Monodrama

0 jsk 25.9.2023

Album Monodrama vznikalo téměř tři a půl roku. První session měla kapela Slza jen pár měsíců po vydání alba 3. Tehdy vznikla píseň Bouře, která byla i prvním singlem a předzvěstí nového projektu. Ten Slza dokončila 22. září, kdy do světa vyslala svou čtvrtou desku s názvem Monodrama. Na žánrově i vizuálně pestrém albu se… Continue Reading »

Měkkohlaví se po více než třiceti letech setkávají na výstavě

0 jsk 25.9.2023

Místo vážnosti a tvrdého sebeprosazování se rozhodli pro nadsázku a ironický, podvratný humor. Pražská SmetanaQ Gallery se vrací na periferie osmdesátých let, kde se konceptuální umělci souboru Měkkohlaví rozhodli vypořádat s postmodernou. Nabízí tak sondu do tvorby členů skupiny, kteří se díky své osobitosti a individualitě díla stali výraznými jevy mezinárodní výtvarné scény. Výstava je… Continue Reading »

Bella Adamová zahájí festival

0 jsk 22.9.2023

Mezinárodní hudební festival Music is… (dříve Americké jaro), který během podzimních týdnů zve na koncerty soudobé klasické hudby i jazzu, zahájí koncert původem čečenské altistky Belly Adamové a německého klavíristy Michaela Geese. Ve čtvrtek 5. října v pražském Divadle X10 nabídnou skladby z nového společného alba There Is Home, jež vyšlo začátkem měsíce. Hudební festival… Continue Reading »