ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7636 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Novinky

Třicátý ročník Dnů evropského filmu s hvězdnými jmény i debutanty

0 jsk 21.3.2023

Festival Dny evropského filmu zveřejnil program svého jubilejního třicátého ročníku, který proběhne od 20. do 25. dubna v Praze, Brně a Ostravě a od 26. do 30. dubna v dalších městech celé České republiky. Žánrově pestrá přehlídka, kterou otevře česká premiéra italsko-francouzského snímku Nesmírnost s hvězdnou Penélope Cruz v hlavní roli, přinese přes čtyřicet titulů,… Continue Reading »

Chce řídit volhu a vozit Karla Gotta

0 jsk 21.3.2023

Řidič Standa Pekárek má po vojně, přicházejí normalizační sedmdesátá léta a on si začíná plnit své sny. V Československé televizi chce řídit volhu, jezdit pro redakci Humoru a lidové zábavy a na natáčení vozit Karla Gotta. Volha, velký příběh malého práskače, je adaptací románu Karla Hynie. Pětidílnou minisérii bude Česká televize vysílat od neděle 2…. Continue Reading »

VIDEO: Michal Horák jako mafiánský kápo

0 jsk 21.3.2023

Píše se sice už rok 2023, ale Michal Horák se společně s kapelou Trocha Klidu vrací v čase skoro o sto let zpět. Tedy alespoň v novém klipu k singlu Síť záchranná, jehož děj zasadil režisér Vladimír Špička do roku 1927, a díky všem participujícím i vychytaným dobovým kulisám vznikla podívaná takřka filmová. Klip a… Continue Reading »

David Novotný jako Doktor Dolittle

0 jsk 21.3.2023

Světoznámý pohádkový příběh o hodném zvěrolékaři v polovině března poprvé v podobě audioknihy vydává Supraphon, a to ve skvělém podání herce Davida Novotného. Ten svým hlasem mistrně oživil nejen postavu dobrosrdečného veterináře, ale i řadu jeho zvířecích kamarádů. „Načítání audioknih pro děti je pro mě hlavně zábava. Věřím, že když se textem pobavím a potěším… Continue Reading »

Kontrabasista Jiří Slavík vydává album Nostalgia

0 jsk 21.3.2023

Držitel Ceny Anděl a světově uznávaný kontrabasista Jiří Slavík uvádí na scénu nové mezinárodní trio. Za bicími v něm sedí dvorní perkusista studia Abbey Road Paul Clarvis, třetím do party je Clarvisův dlouholetý souputník, přední anglický pianista Liam Noble. Trio Noble-Slavík-Clarvis právě vydává album Nostalgia, které vychází u vydavatelství Bivak Records festivalu JazzFestBrno. „Tato čistě… Continue Reading »

Nehynoucí příběh o Popelce se vrací do Národního divadla

0 jsk 20.3.2023

Po devíti letech se do pražského Národního divadla vrací originální verze baletu Popelka Jeana-Christopha Maillota. Francouzský choreograf vytvořil toto dílo v roce 1999 pro soubor Les Ballets de Monte-Carlo, jehož je umělecký ředitel. Inscenace je charakteristická vytříbeným neoklasickým stylem a výrazným propojením tance s výtvarnou složkou díla. Těšit se můžete na moderní jednoduchou scénu Ernesta… Continue Reading »

Zemětřesení 2 dovedlo do konce zamýšlené album Jiřího Schelingera

0 jsk 20.3.2023

Kytarista a producent Miloš Dodo Doležal spolu se spoluhráči z projektu Zemětřesení 2 dokončil práce na albu, v jehož realizaci rockové legendě Jiřímu Schelingerovi zabránila předčasná smrt. Doležal se Schelingerovým skladbám věnoval několik předchozích let a postupně vydal alba Zemětřesení 2 a Epilog. Nyní se projekt Zemětřesení uzavírá titulem Finále. Zemětřesení Jiřího Schelingera tak bylo… Continue Reading »

Alba Dana Bárty Illustratosphere a Entropicture vycházejí poprvé na LP

0 jsk 20.3.2023

Vychází remasterovaná reedice prvních dvou alb Dana Bárty, které natočil se skupinou Illustratosphere. Oba významné tituly se poprvé objevují i na vinylu. Intimní, zadumaný debut Illustratosphere (2000) Dana Bárty se seskupením vynikajících muzikantů za zády se dočkal chvály a ocenění od hudebních publicistů, a především od posluchačů, a ovlivnil novou generaci českých a slovenských muzikantů…. Continue Reading »

Na Voyo vstupuje road movie Grand Prix

0 jsk 20.3.2023

Trojice automobilových nadšenců se autem vydává přes celou Evropu, aby jako diváci zažili atmosféru závodů Formule 1 poté, co jeden z nich vyhraje vstupenky na Velkou cenu Španělska. Cesta za životním zážitkem se ale neobejde bez komplikací. Hvězdně obsazený snímek Grand Prix vstupuje na Voyo v pátek 17. března 2023. Grand Prix je šestým celovečerním… Continue Reading »

A studio Rubín nahlédne do propasti environmentální krize a deprese

0 jsk 17.3.2023

Klimatická změna a environmentální žal jsou dvě hlavní témata premiérové inscenace Propast pražského A studia Rubín. Ta prozkoumá, jak důsledky globální změny klimatu, přírodní katastrofy a strach z budoucnosti ovlivňují lidské chování a vnímání. Dialog o budoucnosti, která je sice vypočítaná, ale nelze si ji představit, a o propasti s názvem deprese, režíruje Lucie Ferenzová…. Continue Reading »