ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17247 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Category Archives: Novinky

Vojtěch Drahokoupil pokřtí svůj debut v Lucerna Music Baru

0 jsk 23.2.2024

Zpěvák a skladatel Vojtěch Drahokoupil pokřtí své debutové album Pocity, které vydal na konci loňského roku, 19. dubna v pražském Lucerna Music Baru. Vytvořil unikátní koncept své show, v rámci které ho doprovodí řada hostů. Vystoupí s ním mimo jiné zpěvačka Tereza Mašková. Album Pocity uvedl Drahokoupil už na konci loňského roku, kdy navázal na vydání… Continue Reading »

Svět knihy Praha ovlivní Franz Kafka

0 jsk 23.2.2024

Do programu 29. ročníku mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha se promítá sté výročí smrti Franze Kafky. Čestným hostem se stal tradiční festivalový projekt Das Buch, pro rok 2024 pod názvem Das Buch – německojazyčná literatura. V celé šíři představí autory a mluvčí Německa, Rakouska a Švýcarska. Program věnovaný Kafkově výročí se… Continue Reading »

Rytmus bude Českým lvům udávat kapela The Antagonists

0 jsk 23.2.2024

Slavnostní udílení filmových cen Český lev se uskuteční v sobotu 9. března. O hudební doprovod se postará skupina The Antagonists, v jejímž čele stojí skladatel, producent a také držitel čtyř Českých lvů Jan P. Muchow. The Antagonists se poprvé sešli před několika lety u příležitosti vydání alba Muchowovy filmové hudby a od té doby vystupují… Continue Reading »

Pearl Jam nahráli nové album za tři dny

0 jsk 23.2.2024

Pearl Jam, jedna z nejpopulárnějších kapel devadesátých let, opět připomíná, že ještě nepatří do starého železa. Po desce Gigaton z roku 2020 chystají rockeři ze Seattlu na 19. dubna nové album Dark Matter, které produkoval Andrew Watt, držitel Grammy a producent alba Hackney Diamonds britských Rolling Stones. Už dvanácté studiové album obsahující jedenáct písní vzniklo… Continue Reading »

Galerie Kvalitář otevřela výstavu děl Zdeňka Trse

0 jsk 23.2.2024

Pražská galerie Kvalitář otevře letošní výstavní sezónu tvorbou realistického malíře Zdeňka Trse. Výstava Umbra mentis/Stín mysli představí pět olejomaleb a několik kreseb, vytvořených speciálně pro tuto expozici, spojující témata geometrie, přírody, vesmíru a dokonalé hry světla a stínu. Výstava, připravená kurátorem Janem Dotřelem, bude k vidění od 23. února do 6. dubna. Zdeňka Trse jako… Continue Reading »

Chci rapem malovat obrazy, říká začínající umělec ATM Benny

0 jsk 22.2.2024

Benjamin Balzar, známý pod uměleckým jménem ATM Benny, je dvacetiletý pražský raper, producent a zakladatel labelu ATM-WWD. Na svém sólovém albu Me & Mylow se vypořádává s náhlou ztrátou otcovského vzoru a s tím spojenou existenční krizí. ATM Benny stojí nejen za zvukem alba, ale i za jeho kompletním vizuálním ztvárněním. Oba prvky se prolínají… Continue Reading »

Tři znovuobjevené klavírní koncerty na desce Marka Kozáka

0 jsk 22.2.2024

Klavírista Marek Kozák, jeden z nejtalentovanějších mladých českých pianistů současnosti, vydává novou nahrávku Zapomenuté české klavírní koncerty. Na albu představuje díla českých skladatelů devatenáctého a dvacátého století, která jsou v koncertním repertoáru neprávem opomíjena. Jedná se o díla Karla Kovařovice, Vítězslavy Kaprálové a Pavla Bořkovce. Nahrávku pořídil společně se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu pod taktovkou… Continue Reading »

Startuje šestá série krimiseriálu Polda

0 jsk 22.2.2024

Oblíbený seriál Polda s Davidem Matáskem v hlavní roli se opět vrací na obrazovky televize Prima. S šestou sérií přichází i nová tvář v podání Barbory Bezákové. Ta si zahraje forenzní analytičku Terezu Slámovou a bude pravou rukou Jiřímu Vyorálkovi. Pozornost si ale vyslouží i od všech tří policistů – Davida Matáska, Igora Orozoviče a… Continue Reading »

Festival Malá inventura začal udílením cen Česká divadelní DNA

0 jsk 22.2.2024

Brněnské kulturní centrum Co.Labs, otevření nového divadelního sálu Theatron v jičínské Valdštejnské lodžii a koncept kandidatury Broumova na Evropské hlavní město kultury 2028 jsou novými držiteli ceny Česká divadelní DNA za výjimečný počin na poli nového divadla a živé kultury. Cenu za mimořádný dlouhodobý přínos, získal Festival …příští vlna/next wave… . Držitelem ceny za mimořádnou… Continue Reading »

VIDEO: Bára Zemanová se chystá zpět na podium

0 jsk 21.2.2024

Zpěvačka Bára Zemanová vypouští po delší době nový singl, kterým předznamenává svůj návrat na pódia. Plzeňská rockerka, kterou mohou pamětníci znát z účinkování v soutěži Česko hledá SuperStar, má na kontě dvě studiové desky, několik singlů a mnohaleté hostování po boku populární kutnohorské kapely Rybičky 48. Nyní se připomíná novým singlem Mayday. Píseň, která se… Continue Reading »