ahead – 1220×100, 1200×100, 320×50
ahead – merici 1220×200

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 42272 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Archivy rubriky: Novinky

Projekt Zemětřesení 2, hold Jiřímu Schelingerovi, se uzavírá minialbem Epilog

0 jsk 18.1.2021

Kytarista a producent Miloš Dodo Doležal a spol. se rozhodli udělat definitivní krok do samého nitra Zemětřesení Jiřího Schelingera a vydat minialbum Epilog s posledními skladbami ze zamýšleného projektu výjimečného zpěváka a hudebníka, který by letos oslavil 70. narozeniny a od jehož předčasné tragické smrti uběhne 40 let. Projekt Zemětřesení se zformoval v roce 1992 na základě… Pokračovat »

Xindl X představuje píseň a klip o lásce k sobě samému

0 jsk 18.1.2021

Zpěvák a skladatel Xindl X představil videoklip k písni SebeLovesong, která se objeví na připravovaném albu Terapie. Opět v ní sází na svůj typický textařský rukopis plný slovních hříček. Jak už její název napovídá, je milostným vyznáním sobě samotnému. „Asi většina písní, které kdy vznikly, jsou o lásce k nějaké druhé o sobě,“ říká Xindl X. „Ale… Pokračovat »

Dcera Paula McCartneyho natočí dokument o Abbey Road

0 jsk 18.1.2021

Dcera bývalého člena britské skupiny Beatles Paula McCartneyho natáčí celovečerní dokumentární film o legendárním londýnském nahrávacím studiu Abbey Road. Snímek fotografky Mary McCartneyové se bude jmenovat If These Walls Could Sing (Kdyby tyto stěny mohly zpívat). Jde vůbec o první takový dokument o studiu, v němž skupina Beatles v šedesátých letech minulého století nahrála většinu… Pokračovat »

Lady Gaga bude zpívat na Bidenově inauguraci hymnu

0 jsk 15.1.2021

Americká zpěvačka Lady Gaga bude 20. ledna na inauguraci nově zvoleného prezidenta Joea Bidena zpívat státní hymnu a Jennifer Lopezová bude mít vystoupení v západní části areálu Kapitolu ve Washingtonu. Oznámení o jejich účasti přišlo den po zprávě, že herec Tom Hanks bude v hlavním vysílacím čase moderovat devadesátiminutový speciální televizní program Celebrating America (Oslava… Pokračovat »

Více než pět set osobností už odkrylo svou 13. komnatu

0 jsk 15.1.2021

Cyklus 13. komnata, jenž patří mezi nejdéle vysílané publicistické relace České televize, slaví v lednu patnáct let své existence. Od roku 2006 pořad představil osudy více než pěti set osobností, bezmála tři desítky dalších uvede letos. V nových dílech se diváci dozví, jak přelomové životní situace zvládli nebo se s nimi vyrovnávají známé české osobnosti,… Pokračovat »

Divadlo Bolka Polívky připravuje Letní scénu 2021

0 jsk 15.1.2021

Šestý ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky je i v letošním roce naplánován tak, aby se postupně odehrával hned ve třech atraktivních lokalitách. Od 12. do 25. června a následně od 22. července do 15. srpna 2021 budou mít diváci možnost zhlédnout inscenace z vlastní produkce divadla i jeho hostů v amfiteátru na Kraví hoře… Pokračovat »

Zemřela Eva Jurinová

0 jsk 15.1.2021

Ve věku 67 let zemřela novinářka Eva Jurinová, jedna z prvních moderátorek Televizních novin na TV Nova, ve kterých působila v letech 1995 až 1999 ve dvojici se Zbyňkem Merunkou. „Eva Jurinová byla obrovským profesionálem a nasadila vysokou laťku pro další práci našich moderátorů. Diváci si oblíbili její kultivovaný projev a pro své kolegy byla vždy inspirací…. Pokračovat »

ČT art odvysílá dokument Můj táta Dědek

0 jsk 14.1.2021

Příští pátek 22. ledna odvysílá ČT art ve 20.40 hodin v premiéře nový dokument Můj táta Dědek. Od roku 2019 připravoval syn Jiřího „Dědka“ Šindeláře Michal Šindelář unikátní nahrávku skladeb svého otce za účasti předních českých baskytaristů. Ve studiu použili všichni hudebníci stejný nástroj – starou baskytaru Fender Jiřího Šindeláře. Tento projekt završil koncert spojený se… Pokračovat »

Vzniká série o Sex Pistols

0 jsk 14.1.2021

Skandální koncerty, vulgární urážky v televizi i protesty šokované veřejnosti. To jsou věci, které lemovaly kariéru britské punkrockové kapely Sex Pistols v polovině sedmdesátých let. Urazili královnu i rozhádali národ, ale zároveň prodali statisíce singlů. Fráze No Future (Žádná budoucnost) z jejich legendární skladby God Save the Queen se stala mottem celého punkového hnutí. Jejich vzestup… Pokračovat »

VIDEO: Lana Del Rey avizuje novou desku

0 jsk 14.1.2021

Lana Del Rey je zpět. V pondělí se na internetu objevilo video k prvnímu singlu propagujícímu vydání nového stejnojmenného alba Chemtrails Over The Country Club. Písničku napsala společně s Jackem Antonoffem a BRTHR je zodpovědný za režii atmosférického videa. Píseň je ukázkou ze sedmého studiového alba zpěvačky, které vyjde v březnu. Při pohledu na video je… Pokračovat »